• 0 312 368 59 36
  • 0 507 368 59 36
  • info@matizreklam.com
Çayıralan Ahşap Kesim | Ahşap Kazıma Çayıralan | Çayıralan Pleksi Kesme Çayıralan Ahşap Kesim | Çayıralan Ahşap Kazıma

Çayıralan Ahşap Lazer Kesim

Çayıralan Lazer kesim ve çeşitleri, 1970'in başında ortaya çıkan en eski pratik lazer kesicilerle 3D baskıyı neredeyse 10 yıl öncesine dayanan bir tekniktir. Neredeyse kırk yıl öncesinde olay yerine gelmesine rağmen, lazer kesim hala düz malzemeden düz nesneler kesmek için hala yaygın olarak kullanılıyor. Lazer kesim metal, plastik, Çayıralan ahşap ve diğer birçok malzemeyi kesmek için kullanılabilir.

Bir lazer kesicinin içerisinde, bir lazer ışını özel bir karbondioksit dolgulu tüp kullanılarak üretilir ve bir dizi kolimatör, ayna ve diğer optik bileşenler aracılığı ile hareketli bir lazer kafasına yönlendirilir. İşte bu lazer kafası, bir 3D yazıcının ekstruderine veya bir CNC yönlendiricinin miline benzer şekildedir. Oldukça derin, hassas kesimler yapmak için düz bir malzeme tabakası boyunca hareket eder. Etkili kalınlık malzemeye ve lazer kesicinin kendisine bağlı olmasına rağmen, lazer kesiciler 3/4 ″ (20 mm) kalınlığa kadar olan malzemeleri temiz bir şekilde kesilmesi mümkündür.

Ahşap Lazer Kesime Neden İhtiyaç Duyuldu? Ahşap lazer kesimim yapan birçok firma bulunuyor. Piyasada birkaç çeşit kesim işlemi ve hatta birkaç çeşit ahşap lazer kesim işlemi vardır. Önünüzde sık sık atılan farklı bilgilerin yelpazesini deşifre etmek ve seçtiğiniz uygulama veya endüstri için en iyi sürecin hangisi olacağına karar vermek zor olabilir. Çayıralan Ahşap lazer kesimi diğer kesim araçlarının birçok eksik yönünün müşterilerin rahatsızlığı, daha güvenli ve kaliteli bir arayış içine girmesine sebep oldu. Bu arayışa en iyi şekilde cevap veren uygulama ise lazer kesim uygulaması oldu. Şimdi bu kesim modelinin avantajlarına geçelim.

Çayıralan Ahşap Lazer Kesim Avantajları Ahşap lazer kesim, akrilik veya metal gibi diğer malzemelere göre birçok avantajı vardır. Akrilik, lazer altında son derece iyi keser ve şeffaf akrilik lazer kesim projeleri, oldukları kadar güzel olabilir. Bununla birlikte, akrilik çok kırılgandır ve orta derecede zorlanmalara neden olabilir.

Metal oldukça güçlü, dayanıklı ve büyük projeler için mükemmeldir. Öte yandan, metal çok pahalıdır ve sadece birkaç tip lazer kesici daha kalın metal tabakaların içinden geçebilir. Kullanılan ahşap, mukavemet ve kesme kolaylığı arasında iyi bir denge sağlar. Daha kalın ahşaptan kesilen projeler, daha ince metalden kesilen projeler kadar güçlü olabilir ve en basit lazer kesiciler tarafından bile kesilebilir.

Bir dezavantajı, düz ahşap levhaların, özellikle yüksek zorlamada veya nemli bir ortamda, zamanla eğrilme durumu veya bükülme ihtimali olabileceğidir. Bununla birlikte, akıllı tasarım olası çarpıklığı telafi edebilir ve son yüzeylerin kimyasal sızdırmazlık maddeleri ile işlenmesi neme bağlı sorunları önleyebilir. Ahşap genel olarak kaynak yapmak kolaydır ve akrilikten veya metalden çok daha ucuzdur, bu da bir sonraki lazer kesim projeniz için en üst düzey unsur oluyor.

Temassız Kesim Bu, kullanılan ışının fiziksel olarak çalıştığı malzemeye fiziksel olarak dokunmadığı, bunun yerine erime ve kesme işleminin ısı yoluyla gerçekleşeceği anlamına gelir. Çayıralan Ahşap lazer kazıma, malzemeye verilen zararın en aza indirildiği ve çalışma yüzeyine temas eden hareketli parçaların bakım ve onarım planlarının önlenebileceği anlamına gelir.

Lazer kesim son derece hassas ve kesin doğası, lazerlerin getirdiği en büyük faydalardan biridir. Temiz bir kesim ve pürüzsüz bir yüzey sağlayan son derece hassas kesimler sağlar. Bu, ürünlerin, bileşenlerin ve cihazların çok daha küçük olmasına yardımcı oldu ve geçmişte görülen malzeme israfının miktarını büyük ölçüde düşürdü.

Güç Tüketimi Tasarrufu Bu, daha akıllı çalışmak isteyen bir dünyada, maliyetleri düşürürken üretimi hızlandırarak zor değil, önemli bir avantajdır. Bir kesme makinesi, diğer kesme işlemlerinin 50 kilowatt işareti etrafında daha fazla kullandığı yerlerde yalnızca 10 kilowatt güç kullanır.

Güvenli Yöntem Birçok kesip yöntemi bulunuyor. Fakat ahşap Çayıralan fason kesim ile ürün kesim kalitesi olarak lazer kesim çok daha avantajlı oluyor. Artan üretime duyulan ihtiyaç da, arttırılmış emniyete duyulan ihtiyaç anlamına geliyor. Lazerle kesme, kullanılan ışın sıkı bir ışık kutusu ile kapatıldığı için diğer kesme işlemlerinden çok daha güvenli bir yöntemdir.

Kullanılabilir Alanlar Birçok alanda kullanımı mevcut durumdadır. Bu alanlar şunlardır; • Ahşap Kesim Çayıralan • Metal • Elmas • Plastik • Cam Bunlar dışında birçok alanda da kullanımı mevcuttur.

Ahşap Proje Tasarımı Ahşap proje tasarımları 3D baskı tasarımlarından farklı olarak, lazer tasarımları sonuçta 2D bileşenler koleksiyonudur. Dolayısıyla, 3B baskı için tasarım yapmaya alışkınsanız, bir lazer kesim projesi tasarlama süreci biraz yabancı olabilir. Bununla beraber, aynı 3D baskı tasarımında olduğu gibi, etrafta dolaşmak ve bu süreci tanımak için kullanabileceğiniz birçok araç vardır. Lazer kesici tasarımları yapmakta yeni iseniz, bulmaca, işaret veya dekoratif bir şey gibi düz bir projeyle başlayın. Bu şekilde, uygun doğramalar tasarlama, lazer kerf veya diğer karmaşık temaları hesaba katma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Lazer kesim için bir proje tasarlamak için ihtiyacınız olan tek şey 2B vektör grafikleri oluşturabilen bir yazılımdır. Lazer kesim tasarımları yapmak için ücretli profesyonel programlardan açık kaynaklı programa kadar pek çok farklı program kullanılmaktadır.

Ahşap Ve Diğer Lazer Kesimlerin Zararları Ahşap kesim dışında, genel lazer kesim uygulaması oldukça popüler hale geliyor. Uygulama birçok endüstriyel amaç için kullanılmaya devam ettikçe, okullarda, küçük işletmelerde ve hatta hobiler arasında popülerlik de artmaktadır. Lazer kesim hassas ölçümler ve kullanıcıların istedikleri tam boyutları elde etmelerini sağlar. Fakat bu süreç aynı zamanda bireyin sağlığı için yayılan zararlı dumanlar nedeniyle tehlikeli olabilir. Çalışma alanları gerekli hava filtreleme sistemlerine sahip değilse, daha da tehlikeli hale gelir.

Lazer Dumanı Zararları Araştırmalara göre lazerle üretilen hava kirleticileri serbest bırakıldığı için lazer ışınları kesme veya kazıma işlemi sırasında tehlikelidir. Zararlı emisyonlar tipik olarak Sınıf 3B veya 4 lazer ile ilişkilidir. Temel olarak, bir lazer ışını çeşitli malzemelerle etkileşime girdiğinde kimyasal buharlar ve duman yayılabilir. Lazer kesme işlemi sırasında yüksek sıcaklıkların çevredeki havanın genleşmesine neden olan sebepler vardır. Malzemeler lazer ışını ile işlendikten sonra, tehlikeli parçacıkları hızla genişleten ve salıveren gazlar yayarlar. Bu gazlar insan sağlığı için büyük risk taşıyor. Zararlı gazlara maruz kalan kişiler, birçok hastalığı da beraberinde getirebiliyor.

Matiz Reklam Çayıralan Lazer Kesim Firmamız bu sektörde hizmet veren ve kullanıcı güvenini kazanmış bir firmadır. Sizlerde üretimlerinizde hatasız, güvenilir ve hızlı sonuç almak istiyorsanız bizlere ulaşın.